Tvorivé vychytávky

Martin  Ondrejka

Martin Ondrejka | Social media manager

12. apr. 2019

Tvorivé vychytávky

Ako si uľahčiť prácu a zvýšiť svoju efektivitu? Stačí zbierať plody internetu v podobe množstva užitočných aplikácií a vďaka nim sa naučiť nové prístupy podporujúce tvorivé procesy. Naši kolegovia z grafického oddelenia to nerobia inak a vždy disponujú s arzenálom aplikácií, ktoré dokážu urýchliť prácu na zadaniach a rozšíriť si zručnosti.

Rozhodli sme sa, že v tomto mlogu vám predstavíme 4 obľúbené aplikácie našich kreatívcov. Tieto vychytávky budú určite užitočnou pomôckou pre grafikov, webových dizajnérov, fotografov alebo jednoducho pre všetkých, ktorí si chcú lepšie organizovať svoje myšlienky.

 

Adobe Color CC

S bezplatnou aplikáciou Adobe Color môžete identifikovať farby úplne novým spôsobom pomocou vášho fotoaparátu na zariadení iPhone, iPad alebo Android. Adobe Color CC poskytuje rozsiahle možnosti práce s farbami, jasmi, odtieňmi, kombinovaním a vytváraním tém a vzorkovníkov. Vytvorené farebné motívy sa automaticky ukladajú do knižníc Creative Cloud Libraries, kde sú pripravené na použitie alebo na zdieľanie s ostatnými dizajnérmi. Zachytené farby môžete konvertovať na formáty CMYK, RGB, Hex a Lab. Aplikácia taktiež umožňuje zadať vlastné farby alebo nahrať vlastný obrázok. Takýmto spôsobom si vytvoríte vlastné palety, ktoré môžete využiť v Adobe produktoch. V súčasnosti nájdete tento nástroj integrovaný v novšej aplikácii Adobe Capture, ktorý okrem identifikácie farieb poskytuje aj konvertor vektorovej grafiky.

Adobe Brush CC

Táto aplikácia premení vaše fotografie do vektorovej grafiky tak, aby sa dali použiť ako štetec, ktorý si prenesiete do knižnice v Adobe Photoshop alebo Illustrator. Práca s Adobe Brush CC je jednoduchá. Položíte na biely papier akýkoľvek predmet a odfotíte ho. Následne upravíte kontrast, veľkosť fotografie a štetec s vašim motívom máte pripravený. Aplikácia je tiež bezplatná a využiteľná na zariadeniach iPhone, iPad a Android.

Mindly

Mindly je vizuálny organizátor myšlienok pre všetkých, ktorý sa nechcú strácať vo svojich povinnostiach a chcú ich mať prehľadne organizované. Aplikáciu je možné používať na zariadeniach so systémom Android a iOS bezplatne, nemáte však prístup úplne ku všetkým funkcionalitám. Naše skúsenosti sú však také, že bezplatná verzia bohato stačí, rozšírená verzia ponúka viacej možností v exporte máp a ich zabezpečenia. Čo je výraznou výhodou tejto aplikácie, Mindly vám umožňuje tvoriť myšlienkové mapy aj bez internetového pripojenia. Z tohto dôvodu môžete vkladať nové myšlienky kedykoľvek vás napadne. S aplikáciou Mindly sa vo vašich plánoch nestratíte a korene myšlienkových stromov vám vyrastú do šírky ale aj do hĺbky.

 Magic Cinema ViewFinder

Tvorcovia videí, režiséri alebo fotografi, ktorí chcú simulovať a kontrolovať framing bez držania fotoaparátu musia oceniť túto aplikáciu. Hľadanie nového miesta pre snímanie sa s aplikáciou Magic Cinema ViewFinder stáva jednoduchším. Aplikácia prepája mobil alebo tablet s fotoaparátom a jeho objektívom a ponúka presný náhľad rámčeka. Keďže v našej agentúre používame kameru BlackMagic Ursa Mini Pro, táto aplikácia pre uľahčenie práce je nevyhnutná a tak sme mobilnejší v ktoromkoľvek teréne. Aplikácia je dostupná aj pre ďalšie značky kamier ako Sony, Nikon, Canon, Red alebo Panasonic Lumix. Ako predošlé aplikácie, aj táto je bezplatná a využiteľná na zariadeniach Android a iOS.