Ako sme takmer celú pandémiu prekecali

Monika Janigová

Monika Janigová | ceo

3. máj 2020

Ako sme takmer celú pandémiu prekecali

Nie, že by tá pľuha pandemická bola už za nami, ale autorka tohto blogu chce veriť, že sme aspoň za jej druhou polovicou. Od našich známych, priateľov, klientov, ale aj spolupracovníkov sme počúvali rôzne názory, ako prežívajú karanténu. Jedni sa nudili, druhí čakali, čo bude, tretí firmy zachráňovali a my sme vymýšľali, čo budeme robiť v čase, keď väčšina našich klientov nepotrebuje, alebo si neobjednáva alebo z objektívnych dôvodov ani nemôže kontrahovať naše služby.

A vymysleli sme. Online diskusie. Pre nášho klienta Petit Press, zo štúdia priamo od nás z agentúry. Nadviazali sme na jeho platformu #MYtozvladneme, ktorá vznikla asi tak dva dni pred našim nápadom.

 

Prvá diskusia sa uskutočnila posledný marcový týždeň a dnes je prvý májový. Za ten čas sme zorganizovali 12 diskusií, ktoré videlo spolu viac ako 180 000 ľudí na Facebooku. A bolo by ich možno aj viac, ale trošku sme aj Veľkú noc slávili a oddychovali.

Najsledovanejšou diskusiou s 26 300 pozretiami bola diskusia “Čo urobí pandémia so slovenskou ekonomikou?” Jej spíkrami boli bývalý minister financií Ivan Mikloš, finančný analytik Radoslav Valko a predseda Slovenského moderného obchodu Martin Krajčovič. 

Najpozeranejšie video priamo počas stream-u, ktoré v jednom momente sledovalo až 243 divákov, bola diskusia s obchodným riaditeľom spoločnosti HOUR Petrom Steinhublom a garantom ekonomických programov spoločnosti KROS Marekom Policom.

Všetky diskusie dostali spolu 929 LIKE-ov, 64 komentárov a 532 zdieľaní. Silným štatistickým ukazovateľom je aj číslo 96 000! To sú minúty, ktoré si pozreli diváci spolu za všetky naše diskusie. Ďakujeme vám, milí diváci!

Ďakujem Adi, Veronike a Peťovi z Petit-u, lebo bez nich by sa diskusie neuskutočnili, ale aj ich šéfovcom, ktorí nám dali dôveru. Ďakujem Romanovi, Jarkovi, Ľudovi a Janke, ktorí boli pri každej diskusii, ale nebolo ich vidieť. Ďakujem všetkým hosťom v samotných diskusiách, že k nám merali cestu, lebo pre niektorých bola naozaj dlhá. Ďakujem všetkým, ktorí nás hocijako podporovali a fandili nám, mnohí sa za týmito riadkami nájdu. Napriek tomu, že sme boli veľakrát unavení, stálo to za to, lebo sedieť so založenými rukami by sme aj tak nedokázali.

A tešíme sa na ďalšie diskusie, ktoré pre vás ešte pripravíme, lebo aj počas krízy sme potvrdili, že fungujeme v duchu nášho sloganu: „komunikovať nás baví.“

Monika Janigová, moderátorka v čase pandémie
Máj 2020 – pandémia – žiaľ ešte trvá...

Zostrihané videá z diskusí:

 


25.03.2020 - Primátori Žiliny a Krásna nad Kysucou diskutovali o dopadoch opatrení na život miest.


28.03.202 - Ako pandémia koronavírusu ovplyvní fungovanie regionálneho futbalu?


01.04.2020 -  Ako zasiahla pandémia koronavírusu dve žilinské softvérové firmy? 


03.04.2020 - Aké dopady má situácia na dopravcu a aké na cestujúcich? Život obyvateľov Rajca a samospráva mesta počas pandémie. 


06.04.2020 - O súčasnej situácii v zdravotníctve.


08.04.2020 - Opatrenia nemocníc na boj s COVID-19.


15.04.2020  - Opatrenia ŽSK.


16.04.2020 - Energetika v čase pandémie.


20.04.2020 - O ekonomike Slovenska.


21.04.2020 - Žilinská teplárenská a Bytterm a ich nové výzvy v týchto časoch.


23.04.2020 - Samosprávy v čase pandémie.


29.04.2020 - Aké šance ma kultúra po pandémii?