M LOG 02: Kuna –„automechanička“

Janka Kucharčíková

Janka Kucharčíková | projektová manažérka

20. nov. 2017

M LOG 02: Kuna –„automechanička“

Historky zo sveta M KREO - kuna automechanička

Už niekoľko mesiacov máme problém s kunou. Nie, nemyslíme chorvátske kuny, o ktorých nám už čo-to prednedávnom povedala Evelyn. Máme na mysli naozajstnú živú, malú, chlpatú kunu zo zvieracej ríše. Tomuto milému (nemilému) zvieratku sa zapáčilo jedno z našich firemných áut a dosť často si chodí pochutnať na kábloch nášho kadilaku

 

Keby raz, tak si človek povie – OK, nevadí. No toto malé zvieratko nás navštívilo za posledných pár mesiacov 4-krát a povieme Vám, nie je to najlacnejšia záležitosť vymeniť všetky tie hadičky a trubičky, na ktorých si pochutnala.

Možno sa to nezdá, ale niektoré vozidlá chutia zvieratkám viac a iné menej. Podľa našich skúseností sa veľkej obľube teší napríklad VW Group (Škoda, Seat, VW, Audi) a Ford. Keď si tak premietneme vozový park na našom parkovisku, tak tam parkujú prevažne autá z tohto koncernu - 1x VW, 4x Škoda, 1x Audi, a aby toho nebolo málo, tak aj 1x Ford, no a kune chutí len náš kadilak (VW Caddy). Nie, že by sme chceli, aby chodili na káblovú párty do áut kolegov, ale už aj páni v servise toho majú dosť.

Po druhom raze sme dali namontovať plašičku. No teraz po štvrtom nájazde nevieme, či je to plašička, alebo vábička. Po tretej návšteve sme skúsili psie chlpy. Nezabralo. Kuna prišla aj štvrtýkrát. Keďže to už začína byť celkom otravné a ujo Gúgl vie všetko, tak sme hľadali overené komerčné aj „ľudové“ recepty proti kunám. Samozrejme, hneď na vás vybehne 500 plašičiek. Ďakujeme, jednu plašičku/vábičku už máme. V ponuke sú aj rôzne spreje, ktoré že vraj fungujú, ale to nám hovorili aj o plašičke.


Ak by ste mali nejakú overenú taktiku, ktorá naozaj funguje, tak sem s ňou, lebo zaručený recept chovateľa zo ZOO: „Malé šelmy majú rešpekt pred veľkými a vyhýbajú sa im. Stačí príhodne rozmiestniť trus veľkej šelmy (lev, rys, puma, medveď, ...) a malé potvorky sa potom tomu miestu vyhnú," nie je úplne ten smer, ktorým by sme chceli túto situáciu riešiť.